Історія закладу освіти

У 1848 р. в с. Білогородка при церкві було засновано парафіяльне училище, яке вважали одним із кращих у гу­бернії. Навчали російською мовою. Основним предметом був Закон Божий. Заклад проіснував до 1907 р. Останнім учителем був Р. Кравченко, його помічником - А. Гребинський. На сільському сході було вирішено збудувати нову школу. Так у 1907 р. з'явилася земська школа. Це був двокласний освітній заклад, в якому мали можливість на­вчатися тільки діти заможних батьків. Викладали росій­ською мовою. При школі були платні майстерні, де готу­вали столярів, ковалів, слюсарів, бондарів, стельмахів. Працювало 8 учителів. Був клас художнього лозоплетін­ня. Із дореволюційних випускників школи відомий філо­лог Бернадський, який викладав у педагогічному інсти­туті і створив граматику.

Першим директором школи був Ф. Ф. Ісай. При школі була невелика бібліотека, якою користувалися вчителі й окремі учні. Лише чотири жителі села передплачували га­зету «Южная копейка». У 1922 р. земську школу пере­реєстровано в початкову, а з 1924 р. вона - середня. Приходили діти із навколишніх сіл: Музич, Горенич, Ігнатівки, Луки, Милої, Бобриці, тому приміщення не могло вмістити усіх бажаючих навчатися. Довелося відкривати початкові школи в кількох місцях Білогородки.

1941 р. у приміщеннях шкільних майстерень та учи­тельському житловому будинку розмістився поліцей­ський відділок. Сюди на допити й розправу звозили лю­дей, котрих підозрювали у боротьбі проти фашистського режиму. Біля школи, в яру, їх розстрілювали.

6 листопада 1943 р. с. Білогородку було звільнено від німецько-фашистських загарбників. Розпочалася відбу­дова села, і насамперед - школи. Навчання відновилося наприкінці листопада. У школі були учні різного віку; до 1-го класу ходили діти віком 8-11, до інших-16-17 років. Один учитель нерідко викладав різні предмети. У 1944 р. директором школи було призначено В. М. Вержбовського, прислали вчителів-предметників.

15 жовтня 1964 р. відкрили приміщення Білогородської середньої школи №1. Педагогічний колектив укомплектова­ний учителями старої школи і доповнений новопризначеними. Кожен учень посадив своє дерево і доглядав його. У школі створено піонерську дружину, якій згодом присвоєно ім'я Ніни Сосніної. Піонери і комсомольці зібрали матеріал про родину Сосніних, про всіх членів Малинського підпілля.

У 1960-х роках велику увагу приділяли патріотичному вихованню учнів. Цьому сприяли зустрічі з односельця­ми, учасниками війни. У 1966 р. зустрілися з випускника­ми 1941 р., на зароблені учнями кошти відкрили мемо­ріальну дошку з іменами випускників, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

З перших днів функціонування школа була однією з кращих у районі, тому визнана опорною. Тут був мето­дичний центр для шкіл мікрорайону. За сумлінну працю багатьох учителів нагороджено значком «Відмінник на­родної освіти УРСР», директора школи В. С. Бубновського та вчителя хімії О. О. Гречка - орденом Трудового Чер­воного Прапора, Є. Д. Семенченко у 1973 р. присвоєно почесне звання Заслуженого вчителя УРСР.

У 1976-1986 рр. директором школи був Б. О. Зайчук. За час, коли він очолював школу, значно зміцніла навчально-матеріальна база, зріс авторитет закладу в районі та області. У школі відбувалися районні й обласні семінари для вчителів і директорів. Працював клуб інтер­національної дружби, учні листувалися з дітьми за­рубіжних країн. Червоні слідопити розшукували рідних та близьких воїнів, які обороняли с. Білогородку. Працюва­ла виробнича бригада. Учні мали власне дослідне поле, результати своїх досліджень демонстрували на ВДНГ

У 1986-1999 рр. школу очолювали спершу Анатолій Григорович Линник, потім Володимир Васильович Гурнак. З 1999-2019 рр. педагогічний колектив очолював Мазур Микола Іванович.

За короткий період у школі було створено систему навчально-виховної роботи, що ґрунтувалася на концепції національного відродження. Історичні традиції, а також програму «Моя земля - земля батьків» покладено в ос­нову виховної роботи.

Педагогічний колектив дає глибокі знання учням. Щороку чима­ло випускників закінчує школу із золотими і срібними меда­лями, вступає до вищих навчальних закладів. Учні школи є призерами районних та обласних олімпіад.

З 2019 року педколектив школи очолює Петровська Інна Віталіївна. У минулому учениця нашої школи. З перших днів роботи Інну Віталіївну турбують питання перспективного розвитку школи. Вона прагне створити необхідні умови для формування творчої особистості школяра. Велика увага приділяється і професійній майстерності вчителів.

Нині педагогічний колектив школи, підтримуючи авторитет навчального закладу, активно займається інноваційною та дослідно-експериментальною діяльністю, створює сприятливі умови для розвитку творчих здібностей дитини, працює над формуванням компетентнісно спрямованої особистості.

Кiлькiсть переглядiв: 1269

Коментарi